Ścieżki zdrowia niegdyś cieszyły się ogromną popularnością. Budowane były niemal w każdym parku i większym osiedlu. Nie brakowało ich przy domach kultury i klubach sportowych.
Kilka Prostych Urządzeń Ustawionych Na Powietrzu Z Powodzeniem Zastępowało Siłownie
Kilkanaście ustawionych koło siebie urządzeń sprawiało, że można było wyćwiczyć każdą partię mięśni. Obok każdego z urządzeń ustawiono też instrukcje ilustrowane zdjęciami, tak by każdy z chętnych dokładnie wiedział jak prawidłowo wykonać ćwiczenie. Obok umieszczono również instrukcje w formie pisemnej, można dowiedzieć się również w jakim ćwiczyć tempie i ile razy wykonywać powtórzenie. Wszystkie opisy dostosowano do poszczególnych Grup wiekowych.
Ścieżki Zdrowia Przeżywają Swój Prawdziwy Renesans
Wszystko dzięki funduszom unijnym, które hojnie finansują wszystkie przedsięwzięcia związane z rekreacją, a tym samym wpływają na poprawę kondycji i stanu zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że dobra kondycja ma ogromny wpływ na stan zdrowia obecny, ale i przyszły. Docelowo w mieście pojawi się aż szesnaście ścieżek zdrowia. Dziesięć w parkach, cztery w najbardziej zaludnionych osiedlach, dwie wskażą mieszkańcy w trakcie corocznego Święta Miasta.
Wszystkie urządzenia pomalowane są na charakterystyczny burgundowy kolor, specjalnie zabezpieczoną farbą, po to by uchronić je przed złodziejami. Przy każdej ze ścieżek zamontowano też kilka urządzeń dla najmłodszych. Nie brakuje karuzeli i łańcuchowych siodełek ale są też równoważnie i oczywiście piaskownica.