Multi Biorytm

  Twój blog lifestylowy

  Regularny pomiar ciśnienia to jedno z podstawowych badań, jakie powinniśmy przeprowadzać w warunkach domowych, nie tylko, gdy czujemy się źle, ale także profilaktycznie. Ciśnieniomierze są dziś zautomatyzowane, dlatego wystarczy założyć rękaw na ramię, napompować go i włączyć urządzenie. Wynik po kilkudziesięciu sekundach pojawi się na ekranie. Jeśli stoicie właśnie przed wyborem ciśnieniomierza, sprawdźcie, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

  Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy?

  Pierwszą decyzją, jaką musicie podjąć, jest wybór pomiędzy ciśnieniomierzem nadgarstkowym a naramiennym. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Powszechnie uważa się, że model zakładany na nadgarstek jest mniej dokładny niż ten, który umieszczamy na ramieniu. Trudno jednoznacznie potwierdzić tę tezę, gdyż wszystko zależy od modelu ciśnieniomierza. Kupowanie niskiej jakości urządzeń z pewnością przełoży się na błędne pomiary. Jeśli natomiast zainwestujecie w sprzęt medyczny, w czym pomoże pożyczka pozabankowa, wówczas macie gwarancję precyzyjnej pracy ciśnieniomierza.

  Z pewnością wersja nadgarstkowa jest lepsza dla osób, które dużo podróżują. Ciśnieniomierz można bez trudu włożyć nawet do bagażu podręcznego. Naramienny z kolei świetnie sprawdza się w warunkach domowych i zapewnia precyzyjne pomiary, a także szereg dodatkowych funkcji, takich jak pamięć, czy – w modelach nieco droższych – łączenie z aplikacją na smartfon, w której można zapisywać wszystkie wyniki pomiarów, a następnie przedstawić je lekarzowi, bez konieczności prowadzenia papierowego dzienniczka pomiarowego.

  Marka ma znaczenie

  Jak wspomnieliśmy wcześniej, ogromne znaczenie dla prawidłowości wykonywanych pomiarów ma rodzaj ciśnieniomierza. Unikajcie pozornych oszczędności w sprzęt, który kosztuje kilkadziesiąt złotych. Nie gwarantuje on dokładności. Zupełnie innymi właściwościami wyróżniają się ciśnieniomierze produkowane przez marki specjalizujące się w sprzęcie medycznym. Urządzenia tego rodzaju znajdziecie zarówno w sklepach medycznych, aptekach, jak i w marketach elektronicznych.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając ciśnieniomierz? Przede wszystkim na funkcje, jakie posiada, a także na rodzaj zasilania. Najczęstszym rozwiązaniem są urządzenia wykorzystujące energię bateryjną. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup z pomocą pożyczki pozabankowej ciśnieniomierza, który ładowany jest przez USB.

  Zobacz również

  grajewo-min

  Grajewo – Barometr zawodów w 2021 roku

  Jak wygląda na grajewskim rynku pracy zapotrzebowanie pracodawców? Kto ma duże szanse na zatrudnienie od zaraz, a komu może być trudniej znaleźć oferty pracy w Grajewie? Szukasz zatrudnienia w Podlaskiem? Dobrym pomysłem będzie przejrzenie ofert typu praca Grajewo. To siódme pod względem liczby ludności miasto w…

  cinieniomierz

  Jaki ciśnieniomierz półautomatyczny wybrać?

  Regularny pomiar ciśnienia to jedno z podstawowych badań, jakie powinniśmy przeprowadzać w warunkach domowych, nie tylko, gdy czujemy się źle, ale także profilaktycznie. Ciśnieniomierze są dziś zautomatyzowane, dlatego wystarczy założyć rękaw na ramię, napompować go i włączyć urządzenie. Wynik po kilkudziesięciu sekundach pojawi się na…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *