Multi Biorytm

Twój blog lifestylowy

Czy wiesz, że nawet jeden błąd agenta call center może mieć negatywny wpływ na całokształt Twojej działalności? Na przykład, jeśli agent zachowuje się źle wobec klienta, a klient zaczyna oczerniać Twoją markę, to nie tylko tracisz tego klienta, ale także innych, na których wpływa jego negatywna opinia o Twojej firmie. Praca agenta call center wymaga nie tylko określonych umiejętności ale również odpowiedniego nastawienia. W przypadku większości firm, które prowadzą prowizoryczne wewnętrzne centra telefoniczne, bardzo trudno jest zebrać odpowiednich agentów. Z drugiej strony dobre firmy outsourcingowe call center rozumieją te procesy na wylot i zatrudniają tylko osoby z odpowiednią wiedzą i nastawieniem.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz operację obsługi klienta, czy nieco bardziej agresywną kampanię telemarketingową, agenci powinni zawsze zachowywać się uprzejmie podczas rozmowy z potencjalnymi klientami. Poniżej przedstawiamy cechy agenta, które mogą być bardzo korzystne w jego pracy:

Zdolność do utrzymania spokoju, gdy klient jest zirytowany

Dzisiejsze młode osoby są często podatne na emocje i mogą nie przyjąć tego dobrze, jeśli klient jest zirytowany. Mogą uciec się do nerwowych odpowiedzi, co może pogorszyć sytuację. Agencje oferujące call center outsourcing zatrudniają agentów, którzy zajmowali się już takimi sytuacjami w przeszłości. Wiedzą, jak kontrolować swoje emocje i jak wychodzić z trudnych sytuacji podczas rozmowy z klientem.

Empatia

Gdy klient jest w złym nastroju lub znajduje się w trudnej sytuacji, agenci powinni być w stanie wczuć się w niego. Okazywanie, że Ci zależy, pomaga w otrzymywaniu pozytywnych opinii, a obsługa połączeń staje się o wiele łatwiejsza.

Entuzjastyczne powitanie i zakończenie rozmowy pozytywnym akcentem

Niezależnie od tego, co dzieje się podczas rozmowy telefonicznej lub jaki jest nastrój agenta, scenariusz otwierający i końcowy zawsze powinny być pozytywne. Okazuje się, że agenci, którzy opuszczają klienta z pozytywnym nastawieniem, uzyskują lepsze wyniki. Większość doświadczonych firm outsourcingowych call center wie o tym i ma analityków jakości, którzy rygorystycznie sprawdzają, czy agenci dobrze sobie radzą podczas otwierania i kończenia połączeń.

RELATED ARTICLES

outsourcing call center 3

Cechy dobrego agenta Call Center

Czy wiesz, że nawet jeden błąd agenta call center może mieć negatywny wpływ na całokształt Twojej działalności? Na przykład, jeśli agent zachowuje się źle wobec klienta, a klient zaczyna oczerniać Twoją markę, to nie tylko tracisz tego klienta, ale także innych, na których wpływa jego…

Jak prawidłowo zmierzyć długość członka?

Długość i obwód to wartości, które budzą mnóstwo emocji wśród mężczyzn. Oczywiście o ile dotyczą rozmiaru penisa. Na samym początku pojawia się jednak podstawowy problem – mało kto wie, jak prawidłowo zmierzyć długość członka, by wynik faktycznie był obiektywny. Strony internetowe pełne okazują się porównań…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *